Доступність пішохідних переходів до Міського парку ім. М. Горького

Мета проекту – забезпечення умов для вільного доступу маломобільної групи населення до міського парку шляхом облаштування пішохідних переходів згідно Державних будівельних норм України.

Цільова  аудиторія  –  маломобільні групи населення – особи, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні (особи з інвалідністю, особи з тимчасовими порушеннями здоров’я, вагітні жінки, діти дошкільного віку, особи старшого віку, особи з дитячими колясками тощо).

Партнерами проекту є Управління житлово-комунального господарства, Управління містобудування та архітектури.

Термін реалізації проекту: лютий – травень 2017 р.

Чому це важливо? Фізичні обмеження в доступі до інфраструктури  вважаються формою дискримінації, оскільки унеможливлюють реалізацію права кожної людини на рівний доступ до об’єктів інфраструктури міста. Мелітополь потребує вирішення проблеми бар’єрності, над вирішенням яких працює Комітет доступності Мелітопольської міської ради, членом якого є авторка проекту. Реалізація стратегії розвитку та формування міської інфраструктури «Мелітополь – місто комфортне і доступне» на 2017 – 2020 роки передбачає визначання заходів необхідних для забезпечення безперешкодного доступу маломобільної групи населення до об’єктів соціальної, громадської та транспортної інфраструктури, що допоможе їм жити повноцінно та незалежно.

Навколо парку розміщено близько 13 пішохідних переходів, але більшість з них в місцях перетину з проїжджою частиною не облаштовано похилими з’їздами. Тому маломобільні групи мешканців міста вимушені обходити/об’їжджати та шукати доступні для них варіанти, витрачати додаткові зусилля та час. Часто означена категорія наражає себе та супроводжуючих на небезпеку потрапити у ДТП, просуваючись проїжджою частиною до найближчого доступного об’єкту. Облаштування пішохідних переходів до парку згідно Державних будівельних норм України та заохочення у вигляді відзнаки «Дружній для всіх» стане прикладом для інших соціальних структур до облаштування доступності.

Результати: Після реалізації проекту маломобільні групи населення матимуть вільний доступ до міського парку та зможуть брати участь у культурно-освітніх заходах, які вкрай важливі для їх соціалізації;  матимуть можливість вільного пересування центром міста, оскільки парк межує з двома  найбільш популярними вулицями міста. Територія, прилегла до парку, м. Мелітополь стане відповідати нормам доступності, що є ознакою цивілізації і сприяє привабливості міста.

Додатковим результатом проекту стане досвід співпраці БО «Соціальний фонд» та Управліннями, що допоможе в подальшому прискорити процес облаштування доступності міста.

Фото

Відео

Новини