4 тренінг модуля «Ділова українська мова та культура спілкування»

25 травня на базі бібліотеки імені М. Лермонтова проведено тренінг на тему  «Ділова документація» освітньої програми «Інклюзивна майстерня 3D демократії – думаємо, діємо, досягаємо», тренером якого виступила Ольга Бабакова.  До 2 інклюзивних груп учасників, як завжди, увійшли представники міської та районної організацій людей з інвалідністю, а також зацікавлені містяни.

У вступному слові голова БО «Соціальний фонд» Любов Кучина нагадала мету освітньої програми, презентувала програму тренінгу та побажала результативної роботи в неформальній освіті дорослих. На початку тренер запропонувала  кожному учаснику розповісти  за 1 хв. про  подію, яка вразила минулого тижня, або про фільм, або про прочитану книгу.  Учасники дуже активно долучились до спілкування.  Більшість висловили думку про яскраву подію – завершення навчання їх дітей.  Виявили цікаву закономірність – діти батьків,  присутніх на тренінгу,   закінчили навчання з відзнакою.

Після цього тренер запропонувала міні-лекцію «Вимоги до укладання документів».  Надалі учасники зацікавлено обговорювали новий український правопис. Тренер налагоджувала активне спілкування, проте, деяким учасникам ще важко спілкуватись українською. Після кава-паузи учасники активно залучились до сприймання міні-лекції «Числівники в документах» та до виконання вправ під керівництвом тренера. Наприкінці заняття проведена рефлексія, обговорення результатів роботи, під час якого учасники висловились про високу якість тренінгу.

Попереду ще 2 тренінга з акцентом на ділове спілкування.

Освітня програма «Інклюзивна майстерня 3D демократії – думаємо, діємо, досягаємо» проходить в межах проекту «Інклюзивна майстерня демократичного діалогу», яку реалізує БО Социальный Фонд в партнерстві з DVV International Ukraine в межах проекту «Регіональні голоси – громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt#CivilSocietyCooperation #AuswärtigesAmt Громадська спілка «Українська асоціація освіти дорослих»