БО «Соціальний фонд» — учасник програми «АХАЛАР»

12-16 листопада 2018р. виконавчій директорці БО «Соціальний фонд» Анастасії Ткаченко випала унікальна нагода взяти участь у вступному семінарі  «Дизайн соціальної анімації» в рамках програми «Територія розвитку-9», що відбулась у старовинному м. Чернігові.

Знайомство з 20 учасниками зі всієї України та їх проектами, які вони реалізують протягом року, відбулось в форматі «печа-куча». Учасниця від БО «Соціальний фонд» запропонувала проект під назвою «Туристична Запоріжчина доступна для людей з інвалідністю». Мета ініціативи полягає посилення привабливості  визначних туристичних об’єктів Запорізької області  та сприяння забезпеченню більш доступного архітектурного середовища на них шляхом проведення  у команді з людьми з інвалідністю аудиту доступності. Всі ініціативи зареєстровані на сайті  dobrodel.org.ua. На семінарі автори платформи  ознайомили учасників не лише з її основними функціональними можливостями, а й як додаткову можливість просування ідеї в громаді.

Протягом 5ти днів учасники програми визначали роль та місце соціального аніматора в громаді, розуміння своїх цілей, які планується досягти; проблематику соціальних проектів за допомогою архетипу дерева;цільову аудиторію: її потреби та очікуваня; формулювали мету проекта з використанням техніки SMART. Навчились фокусуватися на проектах, переходити від ідеї до розуміння мети, задач та дій. Визначили, що для реалізації проектів також важливим є розуміння мотивації вирішення проблеми громади та компетенції, які потрібні аніматору для успішної роботи з викликами. Бонусом навчальної програми було знайомство з Карлом Еріком Фоверсков, керівником проектів Датського Гельсінського Комітету з прав людини  котрий розповів про те, як функціонує датська система роботи з громадою, які існують інституції в комунах, як це влаштовано та працює у Данії.

Наступним етапом проекту буде визначення найкращих, які будуть запрошені на другий семінар, на який, содіваємось, безперешкодно потрапить й наша Анастасія, адже, як правило, нам завжди щастить 😉

Проект «Територія розвитку-9» реалізує Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР» спільно з Данським Гельсінським комітетом з прав людини.