Аудитимо доступність аптек Мелітополя для маломобільної категорії населення

DSCN9854Проблема архітектурної доступності унеможливлює вільний доступ та реалізацію прав і свобод осіб з інвалідністю. Доступності важлива не лише для людей з порушення опорно-рухового апарату, а й для інших представників маломобільної категорії мешканців – батьки з дитячими візочками; вагітних жінок; людей  з тимчасовою втратою здоров’я / похилого віку / низького чи високого зросту / з інвалідністю / великою масою тіла.

27 вересня проведено аудит доступність 6 аптек в центрі міста, адже самі ці заклади, на жаль, людям з інвалідністю доводиться відвідувати найчастіше. Діяли командою з 5 громадських аудиторів від Социальный ФондММОЛзІ Мелітопольська Міська Організація Людей з Інвалідністюта Спортивный клуб для людей с ограниченными возможностями «ФОКИС».  На минулому тижні вже проаудитили 5 аптек в інших районах міста. Після обробки анкет аудиту завідувачам аптек будуть надані офіційні листи з рекомендаціями щодо адаптації.

За попередніми результатами з 11 аптек: знайдено 2 дійсно доступних 6 — мають певні недоліки, а 3 — зовсім недоступні через сходи і відсутність кнопок виклику, хоча в них діє урядова програма «Доступні ліки» … Як тільки знайдемо по 1 доступній аптеці в кожному районі міста — відбудеться урочисте вручення відзнаки «Заклад, дружній до всіх».  Важливо пам ятати, що доступна інфраструктура є економічно привабливою:  маломобільні особи та особи з інвалідністю є споживачами послуг, тому належний доступ має розглядатись не тільки як моральне питання, а й як перевага для розвитку бізнесу. Крім того, доступність – є невід’ємною ознакою європейського міста!

В літку цього року за ініціативи БО «Соціальний фонд» разом з партнерськими ГО Социальный ФондММОЛзІ Мелітопольська Міська Організація Людей з Інвалідністюта Спортивный клуб для людей с ограниченными возможностями «ФОКИС»., Управлінням архітектури та містобудування та УЖКГ вже розпочато аудит – перевірку доступності комунальних закладів міста.  Учасники робочої групи досліджують обʼєкти згідно Анкети визначення доступності будівлі для маломобільних груп населення від Національної асамблеї осіб з інвалідністю:

  • прилегла територія (наявність похилих зʼїздів / пандусів, понижених бордюрів, місць для паркування авто, якими користуються люди з інвалідністю);
  • будівлі/приміщення (наявність при вході сходинок з поручнями, пандусів, понижених порогів, широких зовнішніх та внутрішніх дверей, візуальної інформації, адаптованих гігієнічних кімнат).

Нагадаємо, що першу відзнаку «Заклад, дружній до всіх» отримав Міський парк Горького.

Аудит доступності є однією з адвокаційних кампаній в рамках проекту «Включення людей з інвалідністю Мелітопольщини в демократичні процеси громади» як частина проекту Регіональні Голоси за Демократію, який реалізує Социальный Фонд за підтримки DVV International Ukraine за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

http://news.mspravka.info/news/171055

Коментарі

Please Login to comment