Тренінг «Застосування інструментів демократії участі»

IMG 972811 березня на базі Мелітопольського міського товариства людей з інвалідністю БО «Соціальний фонд» провів тренінг «Застосування інструментів демократії участі» в рамках проекту «Включення людей з інвалідністю Мелітопольщини в демократичні процеси громади».

Керівник проекту Сергій Прийма пояснив, що мета тренінгу — мотивація до громадянської активності через підвищення знань про можливості застосування інструментів демократії участі на місцевому рівні.
Учасниками проекту стали 20 людей з інвалідністю, які є членами профільних громадських організацій: Мелітопольської міської та районної товариств людей з інвалідністю, фізкультурно-оздоровчого клубу інвалідного спорту «Фокіс», Благодійного об’єднання «Соціальний фонд».
В якості тренерів з метою міжрегіонального обміну досвідом запрошені:
 начальник управління внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами та з питань попередження, виявлення корупції та зв’язки з громадськістю Мелітопольської міської ради, депутат Мелітопольської міської ради — Павло Тимофєєв;
 депутат Знам’янської міської ради, консультант в сфері місцевого самоврядування — Сергій Левинтов.

Тренінгова програма включала кілька модулів з інформацією про:
• значенні інструментів демократії участі для городян, і найбільш ефективних з них для нашого регіону;
• стадіях бюджетного процесу в місцевому самоврядуванні;
• можливості помічників депутатів;
• основи структури адвокаційної кампанії
Психолог проекту Ольга Плетка допомогла учасникам тренінгу визначити їх психологічні мотиви до змін для більш свідомого лідерства.

Окрему увагу було приділено актуальному механізму впливу громади на рішення влади — конкурсу «Бюджет участі», на який старт подачі заявок почався 1 березня. Учасники проекту запланували подати і боротися за перемогу великого проекту «Соціальне таксі», про який вже багато років мріють мелітопольці маломобільної категорії, в числі яких в будь-який момент може опинитися кожен.

Нагадаємо, що це вже третій тренінг в рамках проекту — першими стали «Основні процеси законодавства держави:« Конвенція про права людини »,« Я громадський лідер ». Попереду ще кілька заходів в тематиці громадянської освіти, які поглиблять знання про політичну культуру, правах, медіаграмотності, шляхи взаємодії із засобами масової інформації. У практичній частині проекту учасники, озброєні знаннями, зможуть вже цього літа за допомогою експертів здійснити адвокасі кампанії.

Проект «Включення людей з інвалідністю Мелітопольщини в демократичні процеси громади» в рамках проекту «Регіональні Голоси — Створюємо Мости для демократії» здійснює БО «Соціальний фонд» за підтримки Представництва Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) при фінансовому забезпеченні Міністерства закордонних справ Німеччині.

Коментарі

Please Login to comment