Вдалий старт проекту «Включення людей з інвалідністю Мелітопольщини в демократичні процеси громади»

4 лютого до Мелітопольського міського товариства людей з інвалідністю було запрошено учасників проекту – близько 30 активних членів громадських організацій : інвалідно-спортивного клубу «Фокіс», міської та районної організації людей з інвалідністю, соціально-реабілітаційного центру незрячих, БО «Соціальний фонд» – студентів МГПУ з порушеннями здоров’я.

Як зазначив керівник проекту в Мелітополі Сергій Прийма: «Для успішного розвитку міста необхідно, щоб влада і громадський сектор ефективно співпрацювали і, в той же час, громадянське суспільство мало змогу контролювати діяльність влади. Оскільки люди з інвалідністю є найбільш незахищеною категорією населення, їх права та потреби часто реалізуються не в повному обсязі, а знань щодо впливу на рішення влади – недостатньо. Саме тому, в якості цільової групи проекту 2017 року були визначені люди з інвалідністю».

Координатор проекту Катерина Кучина пояснила, що «проект триватиме до жовтня 2017 року та включатиме навчальну і практичну частини. До навчального модуля входять тренінги, які поглиблять знання про політичну культуру, права, інструменти демократії участі, способи проведення адвокаційних кампаній, медіаграмотності, шляхи взаємодії з владою і ЗМІ. Для проведення тренінгів запрошені професіонали-практики, які будуть працювати в дуеті – фахівець з іншого регіону країни і місцевий представник. У практичній частині учасники, озброєні знаннями, зможуть за допомогою експертів здійснити адвокасі кампанії. Крім того, будуть видані тематичний буклет, добірка Законів про права людини у вигляді аудіозапису для людей з порушенням зору та відеокурс на основі тренінгів».

Першим в рамках проекту став тренінг «Основні процеси законодавства держави. Конвенція про права людини» від запрошених та міських експерток:

  • начальника Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галини Кучер;
  • головного спеціаліста відділу з питань людей з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Вікторії Опришко;
  • директора Центрів реабілітації Уманської міської ради Вікторії Базилевської;
  • директора Центру реабілітації Мелітопольської міської ради Тетяни Чорної.

Фахові тренерки пояснили учасникам проекту складні теми громадянської освіти : поняття «демократія», загальна характеристика державної влади, Конвенція про права людини, структура та функції виконавчої влади та виконавчого комітету. Окрема увага була приділена питанням законодавства щодо надання пільг людям з інвалідністю та регіональним особливостям Центрів реабілітації. Натхненна атмосфера в ігрових вправах поєднала всіх: молодь і людей поважного віку, студентів і викладачів, представників влади та громади.

Тренінг дозволив досягти декількох корисних результатів:

  • розширення політичних знань учасників проекту;
  • обміну досвідом роботи Управлінь соціального захисту м. Умань та м. Мелітополь;
  • демонстрації успішних прикладів соціальних послуг, які можливо запровадити і в Мелітополі, за умови зацікавленості, наполегливості та компетентної активності населення.

Наступний тренінг «Я – громадський лідер!» заплановано 18 лютого 2017 року. В якості тренерки запрошено наукового співробітника Інституту соціальної та політичної психології АПН України, Інституту підвищення кваліфікації державної системи центрів зайнятості, психолога по роботі з демобілізованими і їх сім’ями, члена Правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація» – Ольгу Плетку.

Попереду ще рік навчання у проекті та проведення адвокасі кампаній. Бажаємо наснаги нашим дружнім учасникам і віримо, що отримана під час проекту громадянська компетентність дозволить їм активно включитись в демократичні процеси у громадському секторі Мелітополя!

Проект «Включення людей з інвалідністю Мелітопольщини в демократичні процеси громади» в рамках проекту «Регіональні Голоси — Створюємо Мости для демократії» здійснює Науково-методичний центр освіти дорослих МДПУ ім.Б.Хмельницького в партнерстві з БО «Соціальний фонд» за підтримки Представництва Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) при фінансовому забезпеченні Міністерства закордонних справ Німеччини.

Коментарі

Please Login to comment